Як правильно обрати ковролін

Давайте ознайомимося з деякими корисними критеріями вибору килимового покриття для свого проекту окрім "подобається - не подобається", "скока стоїть" і "а на базарі Юність дешевше". Оскільки у нас все ж таки громадські приміщення - офіси, ресторани, готелі, а там і вимоги жорсткіше, і багато суворих дядьків перевіряють на відповідність усіляким будівельним нормам.


Зносостійкість


Кожен виробник випускає позиції з різним рівнем зносостійкості, оскільки від неї безпосередньо залежить ціна, і немає сенсу стелити дорогущє килимове покриття з максимальною зносостійкістю припустимо, в номерах готелю. Там краще вибрати чогось покрасивше да покомфортніше.

Найпростіше визначити зносостійкість за загальноприйнятим класу, який пишеться завжди в технічних характеристиках. Для ковроліну максимальний - це 33 (офісні приміщення з великою прохідністю, коридори). Додаткова інформація - матеріал нитки і щільність ворсу. Зазвичай це поліамід всіляких модифікацій щільністю починаючи з 450 г / м.кв., Дуже рідко - поліпропілен (з великою щільністю в тканих виробах).

Cпектр матеріалу нитки досить широкий, але в основному застосовують: (за зростанням стійкості до стирання і, відповідно, ціни) поліпропілен - поліолефіін - поліамід - нейлон. Так що якщо в характеристиках написано, що нитка поліпропіленова (polypropylen), а вам кажуть, що ковролін в коридорі прослужить 20 років - варто задуматись.

Про вовни ми зараз не говоримо, тому як це вже з області ексклюзиву.

Є ще у різних виробників всілякі добавки, секретні технології і т.д., в цьому нелегко розібратися недосвідченому споживачеві, але у нас є міжнародна норма EN 1407! А там чітко розписано, куди можна застосовувати який клас зносостійкості.

31 клас - офіси з середньою прохідністю. Це коли люди приходять попрацювати з комп'ютером і документами.

32 клас - офіси з великою прохідністю. Це вже коли багато народу і гостей. Кінотеатри, готелі.

33 клас - коридори, конференц.зали, в деяких випадках вхідні зони.

34 клас - в перекладі на наші норми - танком можна їздити! У ковроліну цього класу ми не зустрічали.

І величезна кількість покриттів взагалі без всяких класів. В основному це бельгійський, а також український голкопробівний ковролін на гумовій основі. Основна його перевага - він дешевий (80 -120 грн.), Проте ж і він досить непогано служить, якщо правильно укласти і доглядати.

Тепер по зносостійкості головний секрет. Кожен день ми чуємо і бачимо замовників, які довго і прискіпливо вибирають матеріал і дістають всіляким технічними характеристиками і сертифікатами. А потім силами сусіда дяді Васі без клею тупо кидають ковролін під плінтуса на криву стяжку, після чого пишуть усілякі претензії письмово, чому ж таке круте килимове покриття вбили через місяць. Але оскільки ми вже давно в стані ДЗЕН, ми на ці претензії не реагуємо, тому що знаємо головний секрет: всі технічні характеристики, а також ГАРАНТІЇ ПРАЦЮЮТЬ, ТІЛЬКИ КОЛИ КОВРОЛІН улаштований ЗГІДНО ТЕХНОЛОГІЇ, рекомендовані виробником. Без варіантів.


Пожежобезпека


Як правило, будь-який комерційний ковролін відомих виробників за своїми характеристиками відповідає міжнародним протипожежним нормам, проте ж нашим перевіряючим інстанціям (особливо при введенні нового об'єкта в експлуатацію) ці норми, як кажуть, до дупи. Є ДБН і є протоколи пожежних випробувань. І якщо на саме цей ковролін немає потрібних протоколів (які до речі стоять вельми недешево), а пожежник строгий і неприступний - доведеться здирати і стелити у себе на дачі - не викидати ж!

Тому треба чітко розуміти взаємовідносини з пожежниками в майбутньому. Тому як на українському ринку є безліч матеріалів, не забезпечених протоколами. При рівній якості із сертифікованими аналогами ціна відсотків на 30% нижче.


Нетоксичність


Тут все просто. Ні "висновка санітарно - гігієнічної експертизи" на обраний матеріал, проблеми зі здоров'ям у замовника, а надалі юридичні у продавця вельми і вельми можливі ...


Антистатичність


При експлуатації в напханих електронікою офісах найчастіше це важливий чинник. Буває, через підлогУ статичний розряд і комп'ютери пробиває, а буває, і між ногами, вибачте, стріляє. Всі ці характеристики є на сайтах виробників і написані в друкованих та "живих" каталогах. А також у поданих продавцем вітчизняних сертифікатах.


Окрема розмова - килимова плитка.


Її придумали всюдисущі буржуїни, коли стало вже зовсім важко затягувати 4-х метровий рулон ковроліну вагою в 150 кг на 124 поверх чергового офісного центру де - небудь в Куала - Лумпурі.

Зручність килимової плитки полягає ось у чому:

  • Упаковку вагою 20 - 25 кг зможе занести навіть інвалід. Навіть якщо цих упаковок сто, фізкультура нікому не завадить.
  • Килимова плитка комплексі з фальшпІдлогою взагалі ідеальне рішення. У будь-якому місці спокійненько знімається (бо розумні люди кладуть її не на клей, а на фіксатор), плити знімаються, під ними колупають що треба, і акуратненько все ставлять на місце.
  • Легка заміна окремих плиток при пошкодженні або сильному забрудненні - з тієї ж причини.

При суміщенні плиток різних фактур можна створювати неповторні дизайни, обмежені лише фантазією.

Але, як говорили в рекламі - "мені все подобається, мені ціна не подобається!" При ідентичних характеристиках килимова плитка як мінімум в 1.5 рази дорожче аналогічного ковроліну. Виною тому дорожча технологія виготовлення. Ціна на найдешевші колекції починається з 15 Є / м. кв.

На Україні в основному представлені виробники Modulyss, DESSO, Interface.

Сміємо нагадати, що ця стаття - не документ і не догма, а лише власні міркування на підставі нашого досвіду (у тому числі - на жаль! - І сумного). Так що Ви вправі робити власні висновки.