Як вибрати підлогове покриття

Якщо Ви вирішили самостійно вибрати підлогове покриття для свого офісу, наприклад, і відкриєте каталог - припускаємо, що Ви очманієте від запропонованого різноманіття. Зауважимо - на нашому сайті тільки лише позиції, які підтримуються у нас в наявності, або можна привезти в невеликі терміни. Насправді різноманіття підлогових покриттів в світі впевнено прямує до нескінченності.

Зрозуміла справа, всі хочуть підлогове покриття вищої якості, на вчора, і бажано безкоштовно ... але, на жаль, у світі підлогових покриттів чудеса трапляються нечасто. І зовсім не даремно всі відомі виробники роблять широкий спектр покриттів для оптимального рішення в кожному конкретному випадку. Давайте розберемося, які основні види покриттів існують.


Гомогенні ПВХ покриття


Або гомогенний лінолеум. Якщо не вдаватися в технічні подробиці - це ПВХ (полівінілхлорид) намішаний з кварцовим піском, зі всілякими барвниками. Буржуї і наближені до них громадяни називають його просто проектний вініл. По всій товщині покриття малюнок однаковий. Гомогенний - означає однорідний, а не те, що Ви подумали.

Бюджет 7 – 11 Є/м. кв.

У найпростіших випадках його так і катають. Виходить найдешевше покриття економ. класу з направленим малюнком. Це Tarkett Horizon, Tarkett Special 43 PUR, Gerflor Classic Imperial, Armstrong Solid PUR і т.д.

Ці підлогові покриття навантаження тримають дуже непогано, особливо якщо укласти відповідно до рекомендованої технології, але багато мороки з доглядом і періодичної очищенням для підтримки краси. Для буржуїнів догляд за підлоговими покриттями - це в порядку речей, для нас - категорично неприйнятна. Боротися і щось доводити без толку, проверенно. Так що в технічні, виробничі приміщення, підсобки, фармацевтичне виробництво - коротше, там, де естетика на другому місці - будь ласка.

Бюджет  11 – 15 Є/м. кв.

Більш складний варіант - це пресовані гранули. Чим більше процентне співвідношення ПВХ - тим більше ресурс, тим покриття дорожче. Як приклад - стара-бородата колекція Tarkett Primo Plus, новинка на українському ринку шведського виробництва Tarkett Eclipse Premium, а також колекція, яка естафетою перейшла від Gamrat до Tarkett - Centra 43. Покриття такого класу ідеальні для фармацевтичного виробництва, як лінолеум для медичних установ, для офісів з досить високою прохідністю, в принципі, теж можемо рекомендувати. Тільки, боронь Боже, не для коридорів або open space! На великих площах гомогенний лінолеум дає відблиски, на яких видно найменші нерівності, навіть пил, який потрапив на клей в процесі приклеювання.

Бюджет 15 – 25 Є/м. кв.

І нарешті - покриття, які TARKETT називає клас IQ, а в народі - «танком можна їздити»! Саме покриття з підвищеним вмістом ПВХ, а поверхня посилена поліуретаном, впресованим при високій температурі. Ефект теплого масла, нанесеного ножем на свіже хлібець. Ці покриття ми пропонуємо, коли підлога робиться для себе і надовго. Вхідні зони, коридори, офіси з дуже високою прохідністю і навіть перший поверх ЦУМу в Києві. Автор особисто бачив покриття такого роду в офісах в Стокгольмі, постеленное в 1975 році і чудово виглядає.

Це Tarkett IQ Optima,Tarkett IQ Monolit, Tarkett IQ Melodia, Tarkett IQ Eminent,  Armstrong Medintone PUR, Tarkett IQ Aria, Tarkett Norma 43, Armstrong Royal PUR, Armstrong Contour PUR, Gerflor Mipolam Elegance 290, і т.д.

Головний плюс такого роду покриттів - можливість відновлення навіть у дуже сумних випадках. Навіть коли за покриттями доглядати давно вже ніхто не хоче і протоптані «дороги життя» - будь-яка клінінгова компанія почистить, відшліфує його, розкриє захисної мастикою - і буде як новенький!

Заради справедливості треба зауважити, що ми ніколи не бачили протоптаних дірок на гомогенному лінолеумі, якщо спочатку була повністю дотримана технологія підготовки поверхні і укладання покриття.

Незамінний гомогенний лінолеум в охороні здоров'я, де потрібна заводка на стіну. З іншими матеріалами це набагато більш трудомісткий процес, і не завжди виходить хороший результат.

Гомогенний лінолеум більш зручний у виконанні дизайнів, особливо вирізанні логотипів.

Які мінуси? Обмежені можливості по дизайну. Цяточки та полосочки - ось і вся краса. По - друге, треба бути дуже обережним у виборі, коли застеляється одне велике приміщення або довгий коридор. Мінімальні нерівності основи і навіть пил який прилип до клею в процесі укладання будуть видні на відблисках !!! Або ідеально готуйте поверхню, або виберіть інше підлогове покриття.


Гетерогенне ПВХ покриття


Гетерогенне підлогове покриття - значить багатошарове. Нижній шар - вініл з піском, далі - армуюча сітка для підтримки лінійних розмірів, потім чистий вініл з малюнком, і фініш - захисний шар поліуретану 0.6 - 1.5 мм. Чим товще захисний шар, тим більше зносостійкість, тим дорожче. Все просто.

Бюджет 8 – 16 Є/м. кв. Дизайнерські колекції до 50 Є/м. кв.

Величезний вибір дизайнів, всі виробники постійно вигадують щось нове, виводять на огляд громадськості нові колекції. А на Україні працюємо з матеріалами тих виробників, з якими простіше домовитися.

Дуже непогано, як бюджетний варіант, зарекомендували себе колекції Tarkett Prisma, Tarkett Esquisse, LG Hausys Durable, Tarkett New Acczent Terra, Fatra Novoflor Extra, Grabo Diamond Standart Fresh.

Окрема розмова - компакт ПВХ підлогові покриття. Верхній шар представляє з себе пресовані поліуретанові гранули, що дає візуальний голографічний ефект і неубиваемость в експлуатації. Найбільш популярний на танцмайданчиках, дискотеках, клюбах. Найрозкрученіші колекції -  Gerflor Taralay Impression і Gerflor Taralay Premium Metallica Compact , хоча, втім, аналоги є і у інших виробників. Дуже серйозний матеріал, ну, і ціна відповідно.

Який мінус у всіх гетерогенних покриттів? Верхній шар дає дуже серйозний захист, але якщо протопчуть (а це треба постаратися!), Буде дірка, доведеться міняти. Але, якщо чесно, за весь наш чималий досвід, якщо матеріал укладений повністю за технологією професіоналами, ми такого не бачили.


ПВХ плитка


По суті, те ж гетерогенне ПВХ підлогове покриття, тільки нарізане квадратиками (зазвичай під камінь), плашками (під дерево) і всілякими вставками і фризами. Така ПВХ плитка обов'язково армується скловолокном для жорсткої стабілізації лінійних розмірів. Укладається впритул, зварювання швів не потрібне. Необмежений простір для фантазії. Комбінувати можна як конструктор.

Які переваги? Поки не помацаєш - 100% імітація паркету (ламінату) або плитки. Тільки комфортно і безшумно. І мороки з відходом, як у випадку з паркетом, набагато менше.

Оскільки це підлогове покриття - матеріал плитковий, а не рулонний, це дозволяє додавати в захисний шар тендітні частинки діоксиду алюмінію, які надають покриттю надзвичайну стійкість до навантажень.

Який мінус? Досить жорсткі вимоги до підготовки поверхні. ПВХ плитка жорстка, і локальних перепадів не прощає, так само криво і буде лежати. Тому роботу треба доручати професіоналові, з першого разу навряд чи добре вийде.

Бюджет 14 – 80 Є/м. кв.

На ринку присутні Tarkett Lounge,Tarkett Art Vinyl New Age (до речі, на ці дві позиції можемо дати ну дуууже смачні ціни!), LG Hausys Decotile, Armstrong SCALA 40 PUR, Armstrong SCALA 55 PUR, Thermofix. Gerflor Creation 70, Gerflor Creation 55 Insight, Art Tile, Moon Tile, VINILAM.


Напівкомерційні ПВХ покриття


Бюджет 4 - 9 Є/м. кв

Почнемо з того, що «напівкомерційний лінолеум» - це сленг. У європейській класифікації такого поняття немає. Якщо Ви подзвоніть до представництва якого - небудь виробника, Вам так і скажуть. Ну хіба шо придумають щось типу light traffic.

У світлі останніх подій це стало найпопулярніше підлогове покриття. Причому чим дешевше, тим популярніше. Грошей у народу мало, а по стяжці ходити не хочеться.

Наше побажання - панове, якщо Ви купили недорого напівкомерційний лінолеум, хоча б укладіть його по людськи, не прибивайте цвяхами до підлоги. Хочете заощадити на укладальниках - запитайте у нас, ми хоч розповімо, як його правильно укладати.

Найпопулярніші колекції на українському ринку - за ступенем подорожчання: Juteks Optimal, Juteks Respect, Juteks Strong Plus, Grabo Terrana Top Extra, IVC Tornado, Tarkett Smart, Tarkett Force, Tarkett Idillia Nova.


Натуральний лінолеум


Матеріал в корені відрізняється від всіх вищевказаних. Це - родоначальник, і як і раніше його роблять так само, як і 100 років тому. Намішали лляної олії, барвників, деревної муки, іноді пробки, поварили у величезному казані як в страшній казці денного три - і накатали на джутову сітку. Хай вибачать нас знавці за таке спрощення, але у нас же лікнеп для споживача. Виходить цікавий продукт з абсолютно оригінальними властивостями:

Бюджет 18 - 25 Є / м.кв. залежно від товщини покриття. Чим товще лінолеум, тим більше інтенсивні навантаження і кількість перешліфовок витримує. Є дизайнерські колекції вартістю до 50 Є / м.кв., Але це вже окрема розмова.

На нашому ринку відомі Forbo Marmoleum, Armstrong Marmorette PUR, Armstrong Lino Eco, Armstrong Colorette PUR, Armstrong Granette PUR. Якість у всіх виробників гідне, ціна приблизно однакова, різниця лише в тому, хто про якої колекції красномовніше розповість.


Каучуковое покриття Nora


Якщо Ви хочете забути про проблеми з підлогами років на 30 - вибирайте каучукове покриття. Практично невбивані. Адже автомобільні покришки з гуми, чи не так?

Годиться до застосування практично скрізь - аж до приміщення, де є взаємодія з агресивними хімікатами.

Дуже популярні каучукові покриття для сходів.

У процесі (не дай Бог!) Горіння не виділяє токсичних речовин.

У 80% всіх європейських охороноздоровних і фармацевтичних установ експлуатуються саме каучукові покриття.

Мінус один. Ціна. 30 - 80 Є / м.кв. Погодьтеся, кусається. Але справа варта свічок. Найбільш відоме каучукове покриття на Україну - Nora.

Якщо сталося диво, і Ви все це прочитали до кінця, але все одно нічого не зрозуміли, телефонуйте (067) 945-99-94, будемо пояснювати словами.